Portfolio

Vinyl ile Cephe Giydirme

 

Vinyl ile cephe giydirme çalışmalarında dünyada en geniş ende dijital baskı yapabilen 5 metrelik makineler kullanmaktayız, daha geniş ölçülerdeki dijital baskılar ise otomatik kaynak makineleri ile kaynatılarak sonsuz ölçülerde yapılabilmektedir. Vinil cephe giydirme dijital baskı makinelerinde 8 renk basabilme özelliği bulunmaktadır.

Cephe giydirmelerde 450gr/m2 – 550gr/m2 kalınlığında vinil kullanılır. Son dönemlerde ülkemizde fiyata endeksli dijital baskı satın almaları yapıldığından kalitesiz Çin malzeme kullanımı artmıştır. Daha çok Avrupa üretimi olan vinillerde yanmazlık(alev almama) özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik genellikle AVM’lere yapılan dijital baskılarda istenmektedir.

Vinyl dijital baskılı duvar Reklamları/Tabelaları binaların sağır cephelerinde genelde penceresiz alanlarda kullanılır. Genellikle uygulamalarda reklamın uygulanacağı duvarın resmini çekip, müşteriye bilgisayar üzerinde tasarımı onaylatmamız gerekmektedir. Reklamın uygulanacağı alan belirlendikten sonra bu alan için demir profiller hazırlanır ve demir profiller duvar yüzeyine uygun bir şeklide monte edilir. Demir profillerin antipas ile boyanması hayati önem taşımaktadır. Aksi durumda paslanan profillerin yağmurda pas lekesi akıtacağını unutmamak gerekmektedir. Demir profillerin üzerine aynı ölçüde su kontrası monte edilir, sentetik bazlı su kontrasının kalınlığı 6mm. kullanılmaktadır. Su kontrasını da ortalama 20cm’de bir vida atarak demir profillerin üzerine monte ettikten sonra vinil germe işlemi gerçekleştirilir.

Vinyl dijital baskı mecraya germe yöntemiyle monte edildiğinden montaj öncelikle üst kayıttan başlayarak gerçekleştirilir.Vinyl germe uygulaması bittikten sonra hem sağlamlık sağlamak hem de vinyl dijital baskıyı germede kullanılan zımba izlerini yok etmek amacıyla alüminyum çerçeve kullanımını önermekteyiz. Sahada gördüğümüz bir çok vinyl germe işinde çerçeve kullanıldığı görünmemesine işin sağlığını olumsuz etkilemektedir.